Articles in Sport

Showing 3 of 3 results
on April 26, 2020
Ronaldo vs Messi, kush ka më shumë het-trike dhe penallti?
on April 26, 2020
Ronaldo dhe Messi kanë dominuar në botën e futbollit për më shumë se 10 vite. Ata kanë fituar 11 herë së bashku Topin e Artë në 12 vitet e fundit – CR7 pesë herë dhe Leo rekord historik gjashtë herë... Read full article
by Eni on April 25, 2020
Mike Tyson përgjigjet: A do të fitoja kundër Muhammad Ali?
by Eni on April 25, 2020
Ikona e boksit, Mike Tyson, e ka përjashtuar mundësinë që ai, në kulmin e karrierës së tij, do të mundë ta kishte mposhtur legjendën e boksit, Muhammad Alin, në një mec, pasi që e konsideron këtë të fundit si boksierin më të mirë të të gjitha kohëve.... Read full article
by Eni on April 25, 2020
Ferrari kërcënon me tërheqje nga Formula 1
by Eni on April 25, 2020
Pavarësisht situatës shumë të vështirë që është krijuar nga pandemia e virusit COVID-19 në sportin më të shpejtë të automobilizmit vazhdojnë polemikat në lidhje me rregullat e reja, që pritet të reduktojnë ndjeshëm buxhetin e të gjitha skuadrave pjes... Read full article